Jak poznám vhodný deodorant?

Je na čase si objasnit, jaký deodorant je pro nás vlastně správný a proč. Je to velké téma, třeba o něm už máte něco nastudované, třeba jste teprve začátečník, ale co je rozhodně super, že pokud právě teď čtete tento článek, je jasné, že vás vaše zdraví zajímá a vyhledáváte používání látek, které vám neškodí.

Můžeme vás ujistit, že tu jste správně. Deodoranty obecně jsou tématem, některé ženy jsou pro přirozenost, jiné si potrpí na extrémní parfemaci a v mužském světě se toto téma také dost liší. Jeden projde kolem parfumerie a ani to s ním nehne a druhý už ji obloukem obchází.

Pojďme si vysvětlit, co je vlastně pot. Pot se skládá z 99 % z vody, zbylé jedno procento jsou minerální látky, sůl nebo třeba bílkoviny. POT a BAKTERIE vytváří ZÁPACH. Pro vzniklé bakterie je potravou vzniklý pot.

Čemu se máte vyhnout, pokud vybíráte správný deodorant?

  1. PARABENY – několik velmi levných, účinných konzervantů, které zabraňují, aby se nám výrobek zkazil. Výzkumy však ukazují na nejrůznější spojení parabenů s rakovinou prsu.
  2. HLINÍK (Aluminium Hydrate, Aluminium Chlorohydrate) – zabraňují sice pocení, ale ucpávají žlázy. Opět složka spojovaná s národovými onemocněními prsu.
  3. PROPYLENE GLYCOL – jedna z hlavních složek do směsí proti mrazu, to už mluví samo za sebe.. levný materiál, díky kterému se vám deodorant nebude vysoušet.
  4. TRICLOSAN – označovaná hormonální látka spojovaná s narušováním potřebných reálných hormonálních činností. Tuhle lahůdku najdete i některých zubních pastách a ústních vodách.

Používáním komerčních výrobků je sice super dostupná záležitost, ale věřte, že přemýšlet nad tím, co používáte se vyplácí.

A proč se vlastně chemické látky a jedy v kosmetice vyskytují a můžeme si je běžně koupit? Důvod je celkem jednoduchý. Dostaly se na trh dříve, než se o jeho složkách zjistilo, jaký mají dopad. Výzkumné procesy jsou kontinuální aktivitou. Bohužel pak nastává fakt, že zákazy se vztahují na nově uváděné výrobky na trh a ty stávající si prostě můžeme kupovat dál.

A jak už to v ekonomice bývá, když si zákazník výrobky kupuje a vzniká poptávka, tak se stále vyrábí víc a víc a produkce tak pokračuje. Jediná cesta, jak z toho všeho ven, je pochopit, že nestačí číst složení pouze u potravin, a to už se naštěstí celkem dost velká část populace celkem úspěšně učí, tady je ale potřeba začít číst i u kosmetických výrobků a kupovat si jen to, co opravdu chci.

Protože MY NECHCEME ŠKODLIVÉ LÁTKY, ale NECHCEME ZAPÁCHAT A POTIT SE. Je ale opravdu řešením, dávat do sebe škodlivé látky a riskovat tak mnohem závažnější zdravotní problémy?

Co by tedy měl obsahovat NEŠKODNÝ DEODORANT?

  • Skládá se z jedlé sody, která má za úkol eliminovat zápach (u deodorantů pro citlivější pokožku můžete najít bílý jíl a magnézium)
  • Najdete v něm esenciální vonné oleje
  • Ve složení je třeba i alkohol přírodního původu – cetearyl alcohol, ten nám neuškodí
  • A pak tam najdete další vyživující látky jako třeba zinek, vitamin E, bambucké nebo kakaové máslo, včelí vosk nebo různé přírodní extrakty, oleje a minerální látky.

Tak tohle už se i čte mnohem lépe ne? U nás najdete výrobky značky NATURALDEOCO, které si zamilujete. Najdete i výrobek pro muže. Celé portfolio najdete ZDE. Konzistencí je to velmi jemný krém, který jednoduše rozetřete do podpaží. Vyberte si vhodnou řadu GENTLE (pro citlivou pokožku) / CLEAN (pro každodenní použití) nebo ACTIVE (pro větší zátěž, např. při sportu). Můžete jich zkusit i více v menších baleních, protože u několika produktů máme mini verze 10 g, které využijete buď pro testování, na cesty, do letadla, jako drobný dárek, do kabelky nebo třeba na služební cestu.