Dobře míněná péče o pokožku nemusí mít vždy ten správný efekt. Ptáte se jak to? Protože nevědomky použijeme nedostatečné nebo naopak příliš velké množství pleťového přípravku. Oba případy mohou být, jak správně tušíte špatně. Použití příliš velkého nebo naopak malého množství přípravku může být příčinou, proč nevidíte výsledky, ve které doufáte.

Pojďme se podívat na správné dávkování, ať ta naše péče za to stojí a pokožka si hýčkání skutečně užívá. Ve spolupráci s UpCircle jsme pro vás připravili praktický obrázkový manuál, díky kterému budete mít navždy jasno, kolik kterého produktu použít pro očekávané výsledky.

Odličovací balzám

čistící balzám

Pro šetrné odlíčení doporučujeme použít množství o velikosti maliny (té menší, volně rostoucí v přírodě 😉). To by mělo být dostatečné k pokrytí celého obličeje a odstranění make-upu, ale naopak by obličej po tomto množství neměl zůstat příliš mastný, abyste ho museli dlouze drhnout k odstranění přípravku.

Náš tip: protože se jedná o produkt na bázi oleje, měl by být odstraněn vlhkým teplým hadříkem, například mušelínovou utěrkou nebo konjakovou houbičkou.  

Tuhá mýdla

U tuhých mýdel se těžko radí. Doporučujeme použít dostatek vody k přípravě jemné pěny, kterou nanesete na obličej.

Náš tip: pro jemný peelingový účinek mýdlo vmasírujte přímo na pokožku. Pro jemnější aplikaci mýdlo napěňte v rukou a poté naneste pěnu na obličej.  

Peeling

Peeling

Zde použijte o trošku větší množství než u čistícího balzámu. Cílem je mít dostatek směsi k pokrytí obličeje a krku. Velikost kuličky hroznového vína by měla být dostatečná.

Náš tip: Peeling se osvědčí i jako skvělá povzbuzující pleťová maska. Naneste ho na obličej, nechte 5 minut působit a následně jemně vmasírujte do pokožky. Nakonec směs pečlivě opláchněte.  

Pleťová maska

Pleťová maska UpCircle

U pleťové masky UpCircle, ale i jiných pleťových masek je cílem pokrýt emulzí celý obličej a krk. Po 10 minutách by maska měla uschnout a měla by mít světle šedou barvu.  

Náš tip: Namočte odličovací tampónky do zeleného čaje a nechte je vychladit v ledničce. Po aplikaci pleťové masky si je položte na oči, pohodlně se opřete a užijte si pár minutek relaxace. Uvidíte, že i za tak krátkou chvilku bude efekt viditelný.

Pleťové tonikum

Pokud nanášíte tonikum přímo na obličej, budou vám stačit 1-2 pumpičky. V řípadě, že k aplikaci používáte tampónky, navlhčete tonikem 2/3 polštářku a otřete s ním obličej. Nezapomeňte použít obě strany! Při použití tampónku spotřebujete více tonika, protože část se do něj vpije.

Náš tip: Noste tonikum v kabelce a používejte ho kdykoli během dne. Uvidíte, že si aplikaci užijete například po návštěvě fitka a nebo sundání roušky.

Oční krém

Oční krém UpCircle

Oční krém UpCircle je nadupaný skvělými ingrediencemi a proto budete potřebovat pouze malinkaté množství. Cílem je použí dostatek k pokrytí víčka oblasti pod očima. Jedna pumpička bohatě vystačí pro obě oči. Může se zdát, že je to málo, ale vyzkoušejte a uvidíte. Krém se velice snadno roztírá.

Krém

Krém UpCircle

Správné množství pečujícího krému je takové, aby pokrylo obličej a krk v tenké vrstvě, ale pleť nezůstane mastná. Ruku na srdce, někdy nanášíme příliš mnoho krému s vidinou, že rychleji zabere, ale tak to bohužel nefunguje. 😊 Množství šťavnaté borůvky bude ideální.

Náš tip: Uchovávejte krém v chladničce. V létě si aplikaci neskutečně užijete.

Sérum

Pro nejlepší výsledky potřebujete pouze dvě až čtyři kapky séra.

Náš tip: Večer před spaním sérum jemně vmasírujte do obličeje po dobu 30 sekund. Zaměřte se na spánky – je to skvělý způsob, jak se připravit na odpočinek. Pro aplikaci můžete použít i gua sha kámen nebo nefritový váleček.