Zázračný vitamín D

Hodně se o něm mluví, někdo už o něm ví, ale pro nás je opakování matka moudrosti, a tak jsme se rozhodli zahrnout článek pro naše skvělé uživatelky i o tomto malém velkém zázraku pro tělo.

Vitamín D je svými vlastnostmi důležitý hlavně pro imunitu a kosti. V dnešní době je i novorozencům doporučovaný pediatrem, ale jak rosteme, měli bychom ho získávat zejména ze slunečních paprsků nebo potravin.

Přírodním zdrojem vitamínu D jsou mořské ryby, vajíčka, mléko, nejrůznější mléčné výrobky nebo hovězí játra. I s koupí těchto potravin byste si měli dát záležet a snažit se o maximálně přírodní zdroje a zachování nutričních hodnot v původní kvalitě. Pro lepší představu – za jeden den byste měli spořádat 200 g lososa pro splnění denní dávky.

Podle několika výzkumů na celosvětovém trhu má hladinu tohoto vitamínu v pořádku jen zhruba 1% populace! Rizika s dlouhodobě nízkou hodnotou jsou ale přitom opravdu veliká.

Dostatečný příjem vitamínu D by měl usilovat každý z nás. Je extrémně důležitý zejména pro:

  • správný vývoj kostí a svalů
  • slouží také jako prevence různých nádorových onemocnění
  • těhotné ženy a novorozence
  • lidi se srdečními vadami
  • depresemi a schizofrenií
  • předcházení roztroušené sklerózy atd.

Některé studie dokonce poukazují na fakt, že se jedná o jeden z nejdůležitějších vitamínů pro tělo a jeho dostatečnou denní hodnotou a výživou našich buněk tak můžete v budoucnu ušetřit nemalé peníze, kdy budete žít bez léčby výše uvedených nemocí.

Co je důležité zmínit je fakt, že vitamín D je vitamín, který se váže na tuky, takže jeho konzumaci upřednostněte na chvilku, kdy si dáváte alespoň trochu tuku v potravinách (jogurty, sýry, ořechy, avokádo atd.).

Většina nemocí v těle vzniká díky tomu, že do těla přijímáme toxiny, se kterými se naše tělo jednoduše neumí poprat, a tak začne bojovat prostřednictvím různých nemocí. Jedná se o projev těla navenek, ale spoustu faktorů dokážeme sami ovlivnit kvalitními surovinami, kosmetikou, doplňky stravy, životem bez stresu a dostatečnou relaxací pro tělo i mysl