Bezpečné opalování

Vybíráš svůj opalovací krém hlavně podle UV filtru? Dej si pozor i na chemické UV filtry, které na pokožku nanášíš. UV filtry chrání pokožku proti škodlivému UVA a UVB záření. To je jejich hlavní mise. Chemické UV filtry se vstřebávají do kůže a v ní se při chemické reakci mění UV záření v teplo. Pozor na to, tenhle proces může vyvolávat alergické reakce, tělo se jednoduše brání chemii. Vědci v některých výzkumech poukazují i na fakt, že některé chemické UV filtry mají prokazatelnou schopnost napodobovat účinky ženských hormonů estrogenů, které blokují mužské hormony a narušují rovnováhu fungování štítné žlázy.


U konvenčních opalovacích krémů je vědecky prokázáno, že způsobují problémy jak pro člověka, tak pro přírodu. Celosvětově je 10 % korálových útesů ohroženo bělením kvůli chemickým opalovacím krémům. U lidí se problémy vyskytují od podráždění kůže až po hormonální a endokrinní narušení.

U výrobků Suntribe má ale vedení společnosti jasno.f „Nikdy nepoužíváme žádné složky, které byly spojeny s riziky pro člověka nebo životní prostředí.“ Mnoho lidí neví, že rozdíl v ochraně mezi SPF 30 a SPF 50 je pouze 1 % a SPF 30 již blokuje 97 % UVB paprsků, což je naprosto dostačující! Proto nabízíme opalovací krémy s SPF faktorem, který dává smysl, složené z oxidu zinečnatého, bezpečném minerálním UV filtru. Výrobky Suntribe jsou s SPF 20 (95% ochrana před UVB zářením) a SPF 30 (97% ochrana před UVB záření).

CHEMIE VŠUDE KOLEM NÁS…
Pozor, některé chemické složky se vstřebávají nejen do pokožky, ale i do mateřského mléka. Věc druhá je, že my na sebe naneseme chemický UV filtr v krému, ten se nám dostane do kůže, jdeme se vykoupat do vody, tuhle chemii pak baští mořští živočichové a my si na talíře znovu naservírujeme potraviny plné chemie. Je to začarovaný kruh a jediná cesta, jak z toho ven, je opravdu šířit osvětu prospěšnosti minerální UV filtrů.

PŘÍRODA ČARUJE.
Minerální filtry se totiž do pokožky nevstřebávají a zůstanou pouze na povrchu, ochranný štít tak zabraňuje proniknutí UV záření pod kůži. Za nás v MonBio jednoznačně doporučujeme non-nano oxid zinečnatý, najdete ho v Suntribe výrobcích na našem webu. Výrobky jsou perfektní svým složením a testované i pro tu nejcitlivější pokožku, ale POZOR, i pro tu největší zátěž - například pro profesionální sportovce, kteří se neustále potí a otírají, koupají apod.