Hned na začátek textu si dáme trošku terminologie, abychom měli jasno v pojmech. :-)  Probiotika - pro-biotics znamenají v překladu „pro život“ a je to přesný opak antibiotik, které bakterie usmrcují. Bakteriemi jsme obklopeni a nemůžeme se jim vyvarovat. Co ale můžeme, obklopit se těmi „dobrými“, které se, jak už jsme si vysvětlili, nazývají probiotika. Jsou to živoucí mikroorganismy, které se přirozeně objevují vně i uvnitř lidského těla. Existuje mnoho různých druhů prospěšných bakterií. Značka Byoms využívá bakterie bacillus coagulans, které jsou velmi silné a odolné a dokáži tak přežít v hibernaci v „drsném“ prostředí, jakým jsou čističe.

Špatné bakterie můžeme v domácnosti potkat na každém kroku. Jsou to přesně ty bakterie, které způsobují nepříjemný zápach a mají negativní dopad na naše zdraví. Pravidelným čištěním se je snažíme usmrtit a povrchy desinfikovat, ale i přesto se velmi rychle vrátí.

Jak asi správně tušíte, teď přišel čas říci si něco o těch dobrých bakteriích a jak je využít. Když budete čistit s produkty obsahující probiotika, „hodné“ bakterie pokryjí povrchy a boj proti těm špatným začíná. Hodné bakterie milují špínu, mastnotu či pot, díky tomu rychle rostou a vytěsní ty špatné. Aktivní kultura probiotických bakterií vyčistí povrh do hloubky a vytvoří na povrchu biofilm.

Jednotlivé účinky si můžeme ukázat na obrázcích:

  • červeně jsou znázorněny škodlivé bakterie
  • šedými tečkami špína
  • zeleně probiotické bakterie

Antibakteriální čistič

Obr. 1 - na obrázku je znázorněný účinek antibakteriálního přípravku a životnost výsledku

Probiotický čistič

Obr. 2 - účinek probiotického Byoms čističe 

Ptáte se, jak dlouho vydrží účinek probiotických bakterií? Máme pro vás super zprávu! Úklid jednou týdně bude stačit. 😊 Hodné bakterie pokračují ve svém boji za čistší domácnost až 8 dní od chvíle, kdy byly nanesené na povrchy. Fungují vlastně stejně, jako probiotické doplňky, které udržují v rovnováze vaše zažívání. Budou za vás bojovat přímo ve vašem domě, ale třeba i v tašce z fitka. Probiotické přípravky byom´s jsou nedají šanci nepříjemným zápachům, mastnotě ani špíně a přitom neohrozí naše děti ani planetu.

Pojďme si to všechno ještě shrnout

Probiotika obnovují přirozenou mikrobiologickou rovnováhu, vytvářejí mikrobiologické prostředí, které je příznivé pro člověka a chrání nás před šířením škodlivých bakterií. Zaručují až 8denní ochranu. Po nanesení probiotických čističů na oděvy nebo povrchy, se probiotické bakterie okamžitě aktivují a za zlomek sekundy se začnou množit. Během hodiny pokryjí celý povrchu a nezanechávají žádný prostor pro jiné mikroorganismy (např. bakterii E. colli).

Geniální nemyslíte? Vyzkoušíte je? My na ně nedáme dopustit!