Jakou službičku poskytnou antioxidanty vaší pleti?

Není to jen jedna, ale je jich celá řada! Pokud jste se jimi zatím nezabývala a jejich (ne)přítomnost ve vaší kosmetice a stravě vás nechávala doposud chladnou, odteď si je stoprocentně pohlídáte. Antioxidanty mají v oblasti péče o pleť své důležité místo a přináší řadu pozitivních účinků.

Jednoduše řečeno, antioxidanty pomáhají bránit poškození buněk způsobené škodlivými molekulami. Kůže, jako největší orgán těla, hraje hlavní roli v ochraně před enviromentálními stresory, jako je například UV záření, cigaretový kouř, znečištěné životní prostředí, chemikálie, stres nebo špatná strava. Všechny tyto faktory se podílejí na stárnutí a onemocnění pleti.

Oxidativní stres představuje nerovnováhu mezi produkcí volných radikálů a schopností těla použít antioxidanty k boji proti škodlivým zdrojům. S přibývajícím věkem klesá schopnost našeho organismu s tímto stresem bojovat a naše pokožka produkuje méně antioxidačních olejů, které by ji ochraňovaly. Proto je potřeba pohlídat si přísun antioxidantů i zvenčí.  

 

Jaké antioxidanty najdete v naší kosmetice?

 Cacay olej

Cacay olej je nejlepší dochovaný poklad z Amazonie. Pomáhá zlepšit tón pleti, elasticitu, zvyšuje obnovu buněk a zlepšuje celkové zdraví pleti. Najdete ho ve všech produktech NAYA, ale největší koncentrace je v Cacay oleji s Vitamínem A

Olej z hroznových jader

Anti age kouzelník, bohatý na antioxidanty a změkčovadla s protizánětlivými účinky. Olej je lehký, nezanechává pocit mastnoty a hodí se pro zralou, mastnou a normální pleť. Najdete ho v pleťovém oleji NAYA Everyday Face Oil

 Schizandra extrakt 

Napravuje pokožku poškozenou sluncem a úplně nejúčinnější je v kombinaci s vitamínem C. Extrakt je obsažen v NAYA Antioxidant Defence Boosteru.

 

Pouštní řasa

Postará se o hydrataci vaší pleti, ochraňuje buňky a zároveň působí jako nekompromisní antioxidant. I tuto specialitku najdete v Naya Antioxidant Defence Boosteru

 

Superoxid Dismutáza 

Zní trošku jako zaklínadlo z kouzelnické pohádky, ale nemusíte se této formulace vůbec bát. Jedná se o přirozený, tělu vlastní enzym a anti-aging antioxidant. Jeho působení tak trochu kouzelné je. Funguje totiž jako takový předvídací bezpečnostní systém pokožky a bojuje s volnými radikály ještě předtím, než jí začnou škodit. Skvělý pracant že? Pokud chcete využít jeho služeb, sáhněte po Aura Essenci.

 

Olej ze semen luční pěny 

Rozpouští maz, který udržuje odumřelé kožní buňky pohromadě, omezuje šupinatění pokožky a zlepšuje její celkový vzhled. Luční pěnu (Meadowfoam) najdete v pečujícím oleji NAYA NAYA Everyday Face Oil.