Jaký je rozdíl mezi minerálními a chemickými UV filtry?  

Ze všech stran se na nás valí upozornění, že bychom měli používat opalovací krém každý den, i když slunce není přes mraky vidět. Poctivě se tedy mažeme a děláme v dobré víře to nejlepší pro naší kůži. Nechceme přeci riskovat rakovinu, nebo v lepším případě rychleji stárnoucí pleť. Vrásky a pigmentové skvrny jsou strašákem snad každé z nás.

Jenže… pak se ale začínají objevovat informace, že některé UV filtry jsou škodlivé pro pleť. Které že to jsou? Co můžou způsobit? Jaký je mezi nimi rozdíl? A jak poznám ten neškodný? A jak vlasgtně fungují? 

Hned na začátek vám řekneme, že minerální a chemické filtry fungují úplně odlišně 

Chemické opalovací přípravky spoléhají na chemické UV filtry, jako je Oxybenzone nebo Avobenzone. Ty pronikají do vaší pokožky a krevního řečiště. Jejich používání může mít negativní zdravotní důsledky. Mohou se objevovat alergie, podráždění, hormonální poruchy a můžou vyústit až ke zvýšenému riziku neplodnosti a rakoviny.

Oproti tomu minerální opalovací přípravky obsahují jako účinnou látku oxid zinečnatý nebo oxid titančitý. Tyto filtry zůstávají na povrchu vaší pokožky a odrážejí UV paprsky jako zrcadlo.

Při nákupu opalovacího krému se vždy podívejte i na ostatní složení. Konvenční přípravky často obsahují parfémy, parabeny a ftaláty. Může se stát, že tyto látky bude obsahovat i zdravě se tvářící minerální krém, tak buďte obezřetní a nenechte se napálit. Opravdu bezpečný přípravek neobsahuje žádnou ze jmenovaných látek, které dráždí citlivou pokožku.

Minerální opalovací krémy se často skládají z méně přísad a více přírodních alternativ. Díky tomu jsou vhodné pro citlivou pokožku, osoby s alergiemi a pro kojence.

Jako bonus, přírodní oleje a másla, používané v čistých opalovacích přípravcích hydratují a zklidňují pokožku podrážděnou sluncem.

 denní krém s minerálním UV filtrem 

MINERÁLNÍ Opalovací krémy VÁS LÉPE CHRANÍ PŘED UVA I UVB PAPRSKY

K tomu, abyste našli bezpečný krém, nemusíte být odborník. Jakmile si zapamatujete pár základních informací, bude to pro vás hračka. 😉

Opalovací přípravek by vás měl chránit před všemi UV paprsky. Zatímco SPF vám dává informaci pouze o procentu blokovaného UVB záření, nezapomínejte na to, že UVA ochrana je neméně důležitá. UVA paprsky pronikají do vaší pokožky ještě hlouběji a mohou ji poškodit, podpořit vznik vrásek a pigmentových skvrn. Poškození pokožky UVA zářením není na první pohled okamžitě viditelné, jako spálení.

Minerální opalovací krémy jsou skvělé v tom, že obvykle obsahují oxid zinečnatý, který je jedním z nejúčinnějších blokátorů UVB i UVA paprsků. To znamená, že poskytují „širokospektrální“ ochranu, kterou hledáte.

Minerální UV filtr oxid zinečnatý se také nerozkládá na slunci, jako některé chemické UV filtry. Oxid zinečnatý je vysoce fotostabilní, což znamená, že při vystavení UV záření neztrácí svou ochrannou sílu.

 Minerální vs. chemický UV filtr

Minerální krém vás chrání okamžitě

Znáte ten běžný návod k použití u konvenčních opalovacích přípravků? … Naneste krém na pokožku minimálně 20 – 30 minut před pobytem na slunci… Už to tušíte? Ano, přípravek se musí pořádně vpít do vaší pokožky, aby ji lépe „chránil“. Pouze na povrchu nic nezmůže.

Oproti tomu, minerální přípravek působí OKAMŽITĚ! Jak je to možné? Vzpomeňte si na začátek článku. Minerální UV filtry vytvoří na povrchu pokožky ochrannou bariéru. Díky tomu vaše děti nemusí znuděně poposedávat na pláži a odpočítávat minuty, kdy budou moci konečně vběhnout do vody a užívat si radovánky na maximum.

Přírodní opalovací krém Suntribe

Asi je vám jasné, jakou formu ochrany pokožky volíme my v MonBio. 😉

Upřímně, neorientujeme se v problematice odjakživa a také jsme v minulosti kupovali drahé krémy z lékárny s představou, že své děti mažeme tím nejlepším. Jaké bylo ale překvapení, když měl syn vyrážku po celém těle? Ano, jednalo se o alergickou reakci na některou ze složek. Teď, když už si dokážeme rozklíčovat ingredience, víme, kde byla chyba a své další děti už mažeme jen vybranými krémy s čistým složením. Konkrétně značka Suntribe, kterou jsme zvolili do našeho portfólia, pečlivě volí každou složku a proto v jejich složení najdete vždy jen ty nejnutnější ingredience k ochraně a péči o pokožku. Navíc nejsou krémy vůbec ředěné vodou a tak vám díky vysoce koncentrovanému složení vydrží opravdu na dlouho.  ❤️

Užijte si léto na maximum bez zbytečných spálenin. A kdyby se přeci jen nějaká přihodila, určitě vyzkoušejte balzám po opalování SUNTRIBE. Příjemně chladí a napraví podrážděnou kůži.