Víc kofeinu, víc krásy

Určitě si už slyšela o účincích kofeinu. Používá se samozřejmě v potravinářském průmyslu, ale jeho nedílnou součástí se stává i kosmetika. Od zázračných šamponů podporujících růst vlasů po rychlý přísun energie, v podobě lahodného šálku kávy, který si většina z nás dopřeje i několikrát za den.

Kvalita výrobků v kosmetice je podobná i kvalitě kávy, kterou popíjíte. Ne každý šálek kávy bude mít stejný účinek, a to jak pro jeho obsah, tak strukturu zrn, ze kterých výrobek pochází a velký vliv má i způsob jejího zpracování.

Účinky kofeinu na pleť jsou fenomenální. Mají totiž dar, vyhledat v pokožce poškozené buňky UV zářením a navrací je do původního vitálního stavu. Jeho druhý dopad je, že chrání pokožku před škodlivým UV zářením. Další vliv, který je potřeba si uvědomit je, že káva dehydratuje. Dopadem v kosmetice tak je využití tam, kde je potřeba snížit otoky, jako jsou například pytle pod očima.

Káva má také vliv na správnou cirkulaci krve, pleť oživuje a podporuje tak tvorbu kolagenu, jehož produkce výrazně klesá okolo 25. roku života. Pleť po použití kofeinových přípravků je revitalizovaná a mladistvá.

Kofein se navíc pojí s podporou lipolýzy, což je zjednodušeně řečeno odbouráváním tukových buněk a pomůže také s celulitidou.

Antioxidační účinky patří mezi další úžasnou vlastnost kávy. Odbourává nežádoucí toxiny z těla, které jsou příčinou předčasného stárnutí pleti a různých onemocnění.

Nic se ale nesmí přehánět, a tak i ve výrobcích s kofeinem neočekávejte, že pokožka bude nepříjemně lepivá nebo budete „vonět“ kávou ještě týden po namazání.

Kofein je látkou, která se používá v kosmetice pro její omlazující účinky, pleť je projasněná a v perfektním regenerovaném stavu.

Tak si to ještě shneme, za nás má káva 7 „P“ 😊

  • Podporuje cirkulaci krve
  • Podporuje tvorbu kolagenu
  • Pleť revitalizuje a omlazuje
  • Podporuje odbourávání tukových buněk v pokožce
  • Používá se v kosmetice na redukci otoků v oblasti obličeje – př. pytle pod očima
  • Podporuje omlazující účinky
  • Působí perfektně na celulitidu

V Monbiu jsme našli kouzlo kávy v kosmetice UpCircle. Pro nás odzbrojující filozofie značky, kdy z luxusních londýnských kaváren zůstávají kávové sedliny jako odpad.UpCircle ale tuto složku, která by opravdu za běžných okolností skončila v odpadu, využijí v kosmetickém průmyslu. Výrobky jsou doplněné o podobné suroviny získané například z potravinářského průmyslu při odšťavňování.  

Po vyzkoušení jejich výrobků jsme doslova v sedmém nebi, jak krásně voní a účinkují produkty třeba z mandarinek nebo kiwi. Tady kvalita mluví sama za sebe..