To, že jsou všechny naše smysly propojené je známé již dlouhá léta. Lidé se věnují nejrůznějším očistám těla i mysli a všemožné rituály je tak mají navést na zdravější a pevnější životní styl.

Pro člověka, který se o sebe chce opravdu starat a není mu jeho tělo lhostejné jsou výše popsané body každodenní nedílnou součástí. I menší změny v zajetých stereotypech vám pomohou k postupnému zlepšování a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Začněte postupnými krůčky a jako první krok si nastavte aktivní životní styl. Uvidíte, že i po menší vycházce změníte myšlení, nadýcháte se čerstvého vzduchu a budete mít skvělý pocit, že jste pro sebe něco udělali. Protože každý krok se počítá..!

Druhým bodem pro lepší zdraví je skladba stravy. Přemýšlejte o tom, co jíte, co vašemu tělu dodává potravina, kterou právě jíte. V dnešní době najdete spoustu odborníků, kteří vám poradí se správným nastavením, které vám bude vyhovovat. A věřte, že ubírání stravy a zmenšování porcí není vždy tou správnou cestou a může to být přesně naopak, než jak si teď myslíte.

Třetí bod, který by vám mohl pomoci ke zdravému životnímu stylu je přidání ovoce a zeleniny do svého jídelníčku. Každé jídlo, které jíte by mělo být bohaté na živiny a ovoce se zeleninou jsou báječnými parťáky při cestě ze lepším zdravým. Zvýšíte tak objem stravy, který konzumujete, tím zrychlíte procesy trávení a bude se vám žít zase o něco radostněji.

Mezi další pravidlo patří, že pokud si můžete vybrat mezi bílou a celozrnnou moukou, volte vždy tu celozrnnou. Zasytí vás na mnohem delší dobu a váš glykemický index nebude zažívat výkyvy, které tělo po chvíli vedou k dalšímu nevýživnému jídlu. Znáte ten pocit, kdy si dáte kousek bílého pečiva a za chvíli hned máte další a najednou zjistíte, že sníte dva suché rohlíky, a přitom máte stále pocit hladu? Tomu se vyhnete, pokud si vyberete rohlík celozrnný, přidáte třeba lučinu, sýr, kvalitní šunku a slušnou dávku zeleniny. Svačinka jak vyšitá a vaše tělo křičí blahem díky dodaným živinám.

Voda je základem pro život stejně jako vzduch. V našich tělech je přibližně 60% vody a díky vodě se přenáší v těle živiny. Živiny tak máte na správném místě a vaše orgány jsou díky dostatku vody a živin krásně rozpohybované a plní tak svou funkci. Představte si například květinu bez vody.. postupně usychá a když jí dodáte trochu vody, udržuje se při životě. Jakmile ji budete dostatečně zalévat a udržovat její půdu vyživenou dlouhodoběji, postupně bude sílit a krásnět. Nejedná se o proces ze dne na den. Chce to postupné kroky, které budou trvalé.

Naše tělo se s každým nádechem otevírá a s každým výdechem se pomalu zase uzavírá. Vědomou podporou svého těla dokážete zázraky pro sebe sama.

Denně na nás padá každodenní stres, námaha, velký tlak a extrémní výkyvy. Péče o tělo a smysly je pro nás maličkostí, ale zároveň obrovským krokem, který pro sebe můžeme udělat. Aktivní pohyb, vědomé dýchání, výživné stravování, pečlivá péče o pokožku bez přidávání dalších toxických látek, které nejsou přirozené, dostatek spánku, to vše jsou faktory, které nás dokáží doslova probudit k životu.

A jaké je naše doporučení na závěr? Pečujte vědomě o své tělo i mysl a udělejte postupnými kroky maximum, abyste se cítili každý den co nejlépe to jde!

S láskou